Darbu uzsāk “Rīgas jauno uzņēmēju apmācība Kembridžā” programma
Aizvadītās nedēļas nogalē Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā darbu uzsāka “Rīgas jauno uzņēmēju apmācība Kembridžā” programma.
Ar savām biznesa idejām tajā startēja 47 jaunie uzņēmēji no visas Latvijas – gan individuāli, gan komandās.
Kā stāsta viens no Programmas iniciatoriem, Biedrības “CONNECT Latvija” OSIRIS projekta vadītājs Elmārs Baltiņš: “Programmā piedalās ne vien studenti no dažādām Latvijas augstskolām, bet arī cilvēki ar pieredzi. Kopumā dalībnieki pārstāv ļoti plašu nozaru spektru. Te ir gan IT, gan mārketinga un pārdošanas speciālisti, gan inženieri, finansisti u.c. Viņu motivācija, kas aprakstīta programmai iesniegtajos pieteikumos, liecina, ka tie ir cilvēki, kas vēlas uzlabot pasauli – glābt bites, uzlabot pilsētas infrastruktūru, izglītot bērnus un pieaugušos, pārstrādāt izlietoto iepakojumu un daudz ko citu.”
Pirmajā iepazīšanās nodarbībā dalībnieki prezentēja savas idejas un meklēja domubiedrus, ar kuriem kopā strādāt pie savu projektu realizācijas. Tika izveidotas vairākas jaunas komandas.
Darba gaitā jaunie uzņēmēji apguva arī zināšanas par tādiem būtiskiem jautājumiem kā savas idejas testēšana, mērķauditorijas noteikšana, tirgus izpēte, biznesa modelēšana un stratēģiskā plānošana.
Māris Millers vada nodarbību par biznesa modelēšanu
“Ieguvām daudz jaunas informācijas, kas palīdz paskatīties uz biznesa idejas attīstību no dažādām perspektīvām. Strādāju kopā ar partneri pie jaunas idejas koncepcijas, tādēļ mums tas ir ļoti aktuāli un palīdz virzīties uz priekšu”, tā programmas pirmos soļus komentē viens no dalībniekiem – jaunais uzņēmējs Aleksandrs Manajenkovs.
Arī Irina Pētersone, kurai jau ir maģistra grāds starptautiskajā biznesā, atzīst, ka ir ļoti iepriecināta un iedvesmota piedalīties programmā. “Man ir vairākas idejas, kuras es labprāt realizētu, bet pietrūkst zināšanu un pārliecības. Jau pirmajās nodarbībās esmu saņēmusi jaunu iedrošinājumu attīstīt savus projektus un darboties. Tās zināšanas, ko ieguvu nodarbībās, man varētu noderēt arī strādājot ar citiem projektiem nākotnē. Mani iedvesmoja tā vide un radošā atmosfēra, kāda bija pasākumā”.
Viens no lektoriem, biznesa organizācijas un attīstības konsultants Māris Millers, atzina, ka labprāt dalās auditorijā ar savām zināšanām un instrumentiem, kā, piemēram, “biznesa modelēšana”, “ceļa karte”, kas ir jau palīdzējuši attīstīties daudziem uzņēmumiem. “Man prieks, ka Latvijā attīstās jaunas biznesa idejas, un, ka ar tām strādā gan gados jauni, gan pieredzējuši cilvēki”.
Programma norisinās divās kārtās Rīgā un Kembridžā. Rīgas moduļa ietvaros dalībnieki klātienē tiksies četrās nodarbību dienās līdz 30. novembrim, kad arī tiks noskaidroti 25 labākie dalībnieki, kas iegūs ceļazīmi dalībai Kembridžas modulī.
Programmu jau piekto gadu īsteno biedrība “CONNECT Latvija” sadarbībā ar uzņēmējdarbības vēstnieku profesoru Alanu Barelu, Cambridge Innovation Academy un Anglia Ruskin University. Programmu līdzfinansē Rīgas dome. Mācībspēkus un mentorus programmā iesaista sadarbības augstskolas – Latvijas Universitāte, Stockholm School of Economics in Riga un Rīgas Tehniskā universitāte.